Fotografie Museum

  • Autoparking
  • Busparking
    3 plaatsen
  • Maestro
Reviews
4,5/5 (1364 Google reviews)
Als je er even tussenuit wilt, als je geïnteresseerd bent in fotografie, kom dan naar ons museum!

Je ontdekt meer dan duizend foto's in de permanente tentoonstelling en in de tijdelijke tentoonstellingen, evenals camera's die je meenemen op een reis door tijd en ruimte.

Kinderen kunnen hun hart ophalen op het ontdekkingsparcours met de 1900 studio, optische illusies en beeldmanipulaties.

Als je nieuwsgierig bent, kun je een bezoek brengen aan de bibliotheek en de winkel, of het fotografische decor van het park in je opnemen terwijl je op het gras of op het terras van het Café zit.
  • GPS: place des Essarts. E42 (Bergen of Namen), R3, afrit 5 • A54 (Brussel), R9, afrit Villette, rechtdoor 3 km.
    • Met de trein: Charleroi-Sud, bus 70, 71, 170.
Reserveer rechtstreeks

In Charleroi verwelkomt het Fotografiemuseum Ruud van Empel voor een tentoonstelling van boeiende en poëtische collages. De tentoonstelling A Perfect World verkent een fascinerende wereld waarin realisme en idealisme samenkomen.

Mozaïeken en utopische werelden

De tentoonstelling A Perfect World nodigt je uit om utopische werelden te verkennen die zijn gecreëerd door de Nederlandse fotograaf Ruud van Empel. Elke foto is een venster op een parallel universum, waar schijnbare perfectie vaak donkere kanten verbergt. Deze dualiteit tussen schoonheid en mysterie staat centraal in zijn werk.

De tentoonstelling belicht verschillende emblematische series van de kunstenaar, waaronder zijn portretten van kinderen en jongvolwassenen, vaak omgeven door weelderige natuur, geïnspireerd door de pastorale schilderkunst van Nederland in de 19e eeuw.

Ontdek ook hoe digitale fotografie tijdloze en geïdealiseerde realiteiten kan creëren.

Een artistieke ontmoeting die je niet mag missen in Charleroi.

Vanaf oktober verwelkomt het Fotografiemuseum in Charleroi de Stichting A. van Astrid Ullens de Schooten Whettnall, met complete series documentaire werken.

De fotocollectie van de Stichting A. in Charleroi

De collectie van Astrid Ullens de Schooten Whettnall, verzameld binnen de Stichting A, telt 5500 foto's van een honderdtal fotografen uit totaal verschillende landen en met totaal verschillende achtergronden.

Deze collectie bestaat voornamelijk uit zogenaamde documentairewerken en analyseert op rigoureuze wijze de sociale, politieke en ecologische realiteit van onze samenleving, zo dicht mogelijk bij de uitdagingen van onze tijd.

Volgens een eigen aankoopbeleid heeft Astrid Ullens complete series van fotografische ensembles verzameld. De tentoonstelling Histoires en séries laat je onder meer de serie Brown Sisters van Nicholas Nixon, 100 Jahre van Hans-Peter Feldman en Labor Anonymous van Walker Evans (her)ontdekken.

De werken van maar liefst 42 fotografen van verschillende nationaliteiten zijn tot 25 januari 2026 te zien in het Fotografiemuseum van Charleroi.

Een culturele afspraak die je niet mag missen in de stad Charleroi.