Stripmuseum

Reviews
3,9/5 (3407 Google reviews)
Het Stripmuseum is voor al wie Brussel bezoekt een ‘must’ in het hartje van de stad!

In een uniek art nouveau-gebouw, ontworpen door Horta, nemen de striphelden de bezoekers mee voor een ontdekkingstocht. In het Stripmuseum komen zowel de pioniers als de recentste ontwikkelingen van de Negende Kunst aan bod in de vaste ruimtes (op meer dan 4200m²) en in het gevarieerd programma van tijdelijke tentoonstellingen.
  • Vlakbij het Centraal Station.
    Openbaar vervoer: bus, tram, metro (Rogier, Kruidtuin).
    Openbare betalende parkings.
  • 2,6 Rogier - Botanique

Ben je een stripfan? De trein brengt je rechtstreeks naar het Stripmuseum in het centrum van de hoofdstad. Blader door het leven en de geschiedenis van je favoriete strips met de nieuwe permanente tentoonstelling “Een eeuw Belgische strip”, die bijna 100 jaar ongelooflijke geschiedenis van het stripverhaal vertelt. Bubbels, tekenkunst, schetsen, making-of, anekdotes, workshops... Belgische stripverhalen zullen geen geheimen meer voor u hebben!
------------------------
Ontdek dit museum vol Belgische cultuur met de trein tegen een voordelige prijs: koop uw tickets voor het Stripmuseum en profiteer van 50% korting met het Discovery Ticket!
Koop uw e-ticket op https://tickets.stripmuseum.be/ en voeg gratis een Discovery Ticket toe aan uw winkelmandje.
• Zoek de Discovery Ticket-code op uw e-ticket voor het Stripmuseum: dit is een code van 16 tekens.
Bestel hier uw Discovery Ticket.
Print uw Discovery Ticket of toon de pdf op het scherm van uw smartphone bij de controle in de trein.
• Goede reis naar het Stripmuseum!

Profiteer van de Discovery Ticket aanbieding!
Reserveer rechtstreeks
  • Uurrooster

    04/10/2025 - 20/09/2026: * maandag: gesloten * dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag: van 10:00 tot 18:00

Stap binnen in het universum van de Vlaamse stripauteur Wauter Mannaert: een wereld waarin oude mythen gekruist worden met problemen van vandaag, waarin de stad echt begint te leven en het persoonlijke in dialoog gaat met het collectieve. Aan de hand van zijn belangrijkste werken, De Queeste, Yasmina en Weegee, maak je kennis met Mannaerts artistieke universum in al zijn rijkdom. De tentoonstelling belicht de waaier van thema's en grafische benaderingen van de auteur en biedt een onderdompeling in het hart van zijn unieke en poëtische wereldbeeld.

  • Uurrooster

    28/11/2025 - 17/05/2026: * maandag: gesloten * dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag: van 10:00 tot 18:00

Het Franse stripblad Métal Hurlant bestaat 50 jaar! Jean-Pierre Dionnet, Philippe Druillet, Moebius en Bernard Farkas richtten het tijdschrift in 1975 op. Zoveel jaar later stoomt deze droommachine op volle kracht verder. Vanaf de beginjaren herdefinieerde Métal Hurlant niet alleen het stripverhaal: het tijdschrift verlegde de grenzen tussen artistieke disciplines en opende een geheel nieuwe ruimte voor dialoog tussen tekenen, sciencefiction, muziek, film en filosofie. Ondertussen wordt algemeen erkend dat het blad het gezicht van strips wereldwijd heeft veranderd. In de halve eeuw van zijn bestaan liepen de radertjes van de machine een paar keer vast, maar in 2021 begon het blad, in een nieuw jasje, aan een nieuw leven. Deze derde revolutie telt intussen twaalf nummers. Om de 50ste verjaardag van Métal Hurlant te vieren, kijkt de tentoonstelling naar het verleden en heden, en zoemt daarbij in op de rijkdom en de invloed van het revolutionaire blad, die veel verder reikt dan de stripwereld. Curator: Gilles Francescano Met de steun van de spelers van de Nationale Loterij

Ook dit najaar organiseert het Stripmuseum een aantal grote masterclasses. Een keer per maand ontvangen we een gerenommeerd auteur (m/v/x). De auteur zal een lezing geven over een thema en/of invalshoek van zijn of haar keuze.

Ontdek de leukste stripcreaties op deze makersmarkt. Van prints, fanzines tot juweeltjes, shirts en stickers. Een tiental getalenteerde makers brengen tijdens het weekend van 13-14 en 20-21 december hun leukste goodies voor jou mee. Twee weekends met telkens een andere landing makers, je kan dus gerust twee keer langskomen, het zal helemaal anders zijn! Praktische info: - 13, 14 december en 20, 21 december - Van 11u tot 18u - Waar? Marc Sleen Huis (Zandstraat 35, 1000 Brussel) - Gratis toegang

  • Prijs

    Normal: 5,00 €

Een keer per maand kan je op zondagnamiddag, van 14u tot 15u30, gezellig komen schetsen in het Stripmuseum. Een speed-cursus voor jong, oud, tekentalenten of nieuwsgierigen, iedereen is welkom. Het schetsen gebeurt in het gezelschap en onder begeleiding van een stripauteur (m/v/x), in de taal van de auteur.

  • Uurrooster

    17/12/2025 - 22/03/2026: * maandag: gesloten * dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag: van 10:00 tot 18:00

In 2021 lanceerde het Stripmuseum een tweetalig tijdschrift gewijd aan de geschiedenis en kritiek van de negende kunst: Zandstraal. Het tijdschrift is bedoeld als aanvulling op de tentoonstellingen en behandelt onderwerpen die in een klassieke scenografie geen plaats zouden hebben gekregen. Het kiest voor specifieke thema's – tekstballonnen, dwarsdoorsneden, collages, subjectieve standpunten, de fotoroman, tekstloze of autobiografische strips – die allemaal een andere kijk op het stripverhaal bieden. Omdat het ondenkbaar zou zijn om over stripverhalen te praten zonder ze te laten zien, besteedt het tijdschrift veel aandacht aan originele creaties: covers van hedendaagse auteurs, onuitgegeven strips en platen, getekende reportages. Het is niet alleen een studieobject, maar ook een ruimte voor creatie en experiment. In vijf jaar tijd en met bijna twintig nummers op de teller heeft het tijdschrift zich opgeworpen als eenlevend laboratorium, op het kruispunt van onderzoek, herinnering en creatie.