De Abdij van Floreffe werd gesticht in 1121. Ze verrijst duidelijk zichtbaar op een rotshoogte die neerkijkt op de vallei van de Samber, op 11 km van Namen. Je ontdekt er alle architectuurstijlen sinds de 12e eeuw, al ligt de nadruk op de 17e en 18e eeuw.
Tijdens het bezoek van 1 uur ontdek je het voorplein en de abdijkerk met haar befaamde barokke koorstoelen, aangevuld met een videomontage.
In de oude molen uit de 13e eeuw kunt u genieten van lokale producten en abdijbieren.
-
Uurrooster
1. Het hele jaar door (behalve de 1e helft van januari): Rondleiding in openlucht met behulp van het rondleidingsboekje dat in Le Moulin-Brasserie wordt verkocht en waarin de 12 te ontdekken stopplaatsen op het uitgestrekte terrein van de abdij worden gepresenteerd.
- 2. Rondleiding door de abdijkerk van 1/04 tot 30/09: dagelijks om 13.30 - 14.30 - 16.00 en 17.00 uur (ook om 10.30 en 11.30 uur in juli en augustus). Het buitenterrein (12 haltes) is inbegrepen in deze rondleiding. Kaartverkoop in Le Moulin-Brasserie: het hele jaar geopend (behalve 1e helft januari): dagelijks van 11.00 tot 18.00 (19.00 uur in het weekend en op feestdagen). Catering tijdens lunchtijd. Snacks overdag.
-
Prijs
1. Voor het vrij bezoek buitenzijde: €5 voor het bezoekersboekje (één per gezin volstaat).
- 2. Rondleiding in de abdijkerk (automatische gekoppeld aan het bezoek van de buitenzijde van de Abdij): €5 pp.
-
Duur van het bezoek
-
Prijs
Voor groepen van minimaal 15 personen en op reservatie: - Klassieke rondleiding: €7 pp.
- Speciaal bezoek (enkel zaterdag en zondag): €10 pp. U bezoekt de buitenzijde, de abdijkerk en het interieur van de Abdij (decors 17e en 18e eeuw, meubelen, schilderijen) en u hebt toegang tot de oude privékapellen, de kapittelzaal, de oude salons, de oude refter uit de 17e eeuw en de middeleeuwse gedeeltes (onder meer de grote gravenzaal). Duur van het bezoek: 2.30 tot 3 u.
-
-
-
280 Maximaal aantal personen
-
280 Maximaal aantal personen
13 €
Ter plaatse
-
280 Maximaal aantal personen
-
280 Maximaal aantal personen
Association NL
-
Duur
60 minuten
-
Capaciteit
15 om 80 personen
-
Prijs
7 €
-
Gratis deelnames
1/30
-
Beschikbare talen
FR;NL;EN
-
Prijs van de rondleiding
7 €
-
Aantal personen per gids
50 personen